Dvoukřídlé interiérové dveře – estetický prvek Vašeho domova

Podle počtu dveřních křídel dělíme designové dveře PRÜM na jednokřídlé a dvoukřídlé. Dvoukřídlé dveře přitom můžeme dále dělit na dveře se symetrickými (obě dveřní křídla jsou stejně veliká) nebo nesymetrickými křídly (každé křídlo je jinak veliké).

Nejčastěji se můžeme s dvoukřídlými dveřmi setkat u domů, kde jsou převážně využívány jako dveře vchodové. V takovém případě jsou často opatřeny vrchním nadsvětlíkem. Kromě domů se můžeme s dvoukřídlými dveřmi samozřejmě setkat i u staveb s větší požadovanou průchozí šířkou, jako jsou obchody, školy a kancelářské budovy.

Dvoukřídlé dveře najdete v běžných interiérech většinou jako výrazný dělící prvek – pro příklad v hale či obývacím pokoji. Rozdělení prostoru pomocí dvoukřídlých dveří výrazně zvýší funkční možnosti Vašeho bytu či domu a i esteticky často velmi prospěje. Dvoukřídlé dřevěné dveře na rozdíl od jednokřídlých dveří dokážou obzvláště ve spojení s čirým nebo satinovaným sklem významně provzdušnit a otevřít prostor. Oceníte je také při větší návštěvě, kdy dvoukřídlé dveře jednoduše otevřou interiér Vašeho domu pro větší množství osob.

Dvoukřídlé dveře se často používají tam, kde si to vyžadují praktické důvody – například manipulace s většími předměty (ve skladech, garážích…). Dvoukřídlé dveře mohou být vyrobeny také v provedení posuvném po zdi nebo do stavebního pouzdra, což je velmi elegantní a prostorově úsporné řešení. (Více o posuvných designových dveřích PRÜM naleznete v našem článku Posuvné dveře – elegantní řešení, jak získat prostor navíc.)

                 Dvoukřídlé dveře bývají také součástí různých moderních prosklených stěn.

       Dvoukřídlé celoskleněné dveře PRÜM Royal 151-3 DUO   Interiérové dveře PRÜM Intarsia 1/FQ CPL Pera mokka, Dvoukřídlé celoskleněné dveře Intarsia Opus, prosklená stěna

       Dvoukřídlé posuvné dveře PRÜM Royal 151-LA2 CPL Touch pinie, sklo WOOD1-DQ, posuvné kování ART, prosklená stěna  Interiérové dveře PRÜM Stil ST4 Bílý lak, dvoukřídlé posuvné dveře STIL STL4/4 Bílý lak, posuvné kování MOVE

V každém případě jsou dvoukřídlé dveře velice variabilní a pokud to Váš interiér umožňuje, pak Vám tuto praktickou alternativu řešení dveří můžeme jedině doporučit. Pokud jste zde stále ještě nenašli věškeré potřebné informace, kontaktujte pro upřesnění jednoho z našich PRÜM Partnerů.

       Dvoukřídlé dveře PRÜM Royal LA2, sklo Masterlinea, povrch Bílá exclusiv  Dvoukřídlé dveře PRÜM Standard LA, povrch CPL ořech, zárubeň CPL Bílý lak, sklo Float bronz

Dvoukřídlé dveře PRÜM Intarsia 1/5, povrch dýha javor