Prémiová hrana ZDARMA   
zjistit více

Dýhované dveře

Dýhované dveře zútulní interiér a díky použití pravého dřeva do něj vnesou nádech přírody. Vyberte si z oblíbených dýh jako je dub, buk, javor a mnoho dalších.

Úvod> Interiérové dveře>

Dýhované dveře

Milovníci přírodního materiálu jistě ocení interiérové dveře z dýhy. U dýhovaných dveří tvoří vrchní vrstvu 0,7mm vrstva pravého dřeva, která je odkrajována z kmenů stromů a vznikají tak jednotlivé pláty, na kterých se opakuje kresba. Každý strom je jiný, tzn. každé dýhované dveře mají jedinečný vzhled. Proto je u této povrchové úpravy možná odlišnost v odstínu a kresbě dřeva.

Avšak dýhované dveře svojí originalitou dokáží uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. U dýhy je ale třeba počítat s určitou barevnou nestálostí povrchu v závislosti na dopadajícím světle a době jeho působení.

Vybrat si můžete z několika dýh - od klasických - jako je javor, buk a dub přes moderní sukatý dub (Dub Astig) a skládanou dýhu povrchu Dub Geplankt až po retro dýhu macore a mahagon. Další variantou jsou dýhované dveře bez povrchové úpravy s možností domoření do požadovaného odstínu.

Krása přírodního materiálu je perfektním doplňkem téměř každého interiéru. Dýhované dveře Milano budou naprosto úchvatně vypadat v kombinaci s dřevěnou podlahou.

Pokud zvolíte světlejší dveře než podlahu, vytvoříte optický dojem, že jsou dveře větší a zároveň i celý interiér bude vypadat prostornější. Nebojte se kontrastů. Kontrastní barevné kombinace dokáží interiér ozvláštnit.

Velice minimalisticky pak budou vypadat dýhované dveře jako bezfalcové. Na rozdíl od falcových (klasických) dveří, je u bezfalcových dveří dveřní křídlo v jedné rovině se zárubní a vzniká tak jedinečný design dveří, který je doplněn skrytými panty Tectus 340 3D F1. Mezi křídlem a zárubní tak vzniká jen decentní spára.

A co byste řekli na dýhované posuvné dveře? Výhodou posuvných dveří je kromě úspory místa také bezbariérový přístup.

Vybrané dveře PRÜM jdou vyrobit také jako dýhované.

Prohlédnout dýhované dveře

Chcete se na něco zeptat?

Ozvěte se nám...

Nebo nám napište