Prémiová hrana ZDARMA   
zjistit více

Skleněné dveře – ornament, laser nebo snad sítotisk

U nás si můžete vybrat hned z několika druhů technologií používaných při výrobě celoskleněných dveří.

Úvod> Aktuality>

Skleněné dveře – ornament, laser nebo snad sítotisk

U nás si můžete vybrat hned z několika druhů technologií používaných při výrobě celoskleněných dveří.

Ornament

Ornamentální sklo je lité sklo, které je jednostranně vzorované. Průsvitnost je dána strukturou a vzorem skla. Vzorované sklo lze kalit a tím zajistit jeho bezpečnost a zvýšenou odolnost proti nárazu.

Laserová technologie

Lasery jsou již dlouhou dobu součástí našich životů a to hlavně díky vědě. Ať už v oblasti zdravotnictví, konstrukci nebo informačních technologiích – jsou v našem každodenním životě nepostradatelné. Díky jejich extrémně přesné ovladatelnosti jsou předurčeny pro jemné a přesné účely. Kromě toho pracují velmi rychle.

Laserové gravírování na hladké sklo se používá již od roku 2009, ale technologie laseru nebyla v té době ještě dostatečně vyvinuta, tak aby umožňovala hromadnou výrobu skleněných dveří. Problém byl, že povrch skla není vždy zcela hladký. Vývoj nových laserových zařízení, jako jsou ty v PRÜMu, slouží k měření těchto drobných nerovností tak, že laserový paprsek má optimální odchylku vzhledem k povrchu skla.

Jakmile laserový paprsek dopadne na přesné místo na skle, působením vysoké teploty laserového paprsku dojde k tání na povrchu skla. Na rozdíl od sítotisku, rámy nejsou z pevné sítotiskové šablony, ale lze je nastavit tak, aby se přizpůsobily motivu skla. Pomocí laseru dochází k jemnému gravírování skla (několik mikronů), který dodá celoskleněným dveřím přesvědčující jasnost a lesk a hodí se zvláště pro tenké linky a stínování. V závislosti na tom, jak blízko jsou jednotlivé body motivu umístěny vedle sebe a jak intenzivně bude místo upravováno, je povrch tmavší nebo transparentní.

Skleněné dveře s laserovým motivem jsou vysoce odolné vůči znečištění a velmi snadno se čistí. Jsou absolutně odolné vůči UV záření a odolné proti oděru.

Technologie sítotisku

Sítotisk je tiskový proces, kdy se tisková barva nanáší přes sítotiskovou šablonu. Velikost motivu je odvislá od velikosti ok použité šablony. Prostřednictvím různých šablon lze měnit designy skla. Technologie sítotisku je taktéž vhodná pro velké plochy satinovaného skla.

Skleněné dveře vyrobené sítotiskovou technologií mají obdobnou odolnost vůči oděru a poškrábání jako skleněné dveře vyrobené laserovou technologií. Keramické barvy, které se používají v průběhu výrobního procesu způsobují, že potisk je odolný proti povětrnostním vlivům a UV záření.