Prémiová hrana ZDARMA   
zjistit více

Dvoukřídlé dveře

Ať už dřevěné nebo skleněné dvoukřídlé dveře vytvoří ve Vašem interiéru výrazný estetický prvek.

Úvod> Interiérové dveře>

Dvoukřídlé dveře

Dvoukřídlé dveře dělíme na dveře se symetrickými (obě dveřní křídla jsou stejně veliká) nebo nesymetrickými křídly (každé křídlo je jinak veliké).

Nejčastěji se můžeme s dvoukřídlými dveřmi setkat u domů, kde jsou převážně využívány jako dveře vchodové. V takovém případě jsou často opatřeny vrchním nadsvětlíkem. Kromě domů se můžeme s dvoukřídlými dveřmi samozřejmě setkat i u staveb s větší požadovanou průchozí šířkou, jako jsou obchody, školy a kancelářské budovy.

Dvoukřídlé dveře najdete v běžných interiérech většinou jako výrazný dělící prvek – pro příklad v hale či obývacím pokoji. Rozdělení prostoru pomocí dvoukřídlých dveří výrazně zvýší funkční možnosti Vašeho bytu či domu a i esteticky často velmi prospěje. Dvoukřídlé dřevěné dveře na rozdíl od jednokřídlých dveří dokážou obzvláště ve spojení s čirým nebo satinovaným sklem významně provzdušnit a otevřít prostor. Oceníte je také při větší návštěvě, kdy dvoukřídlé dveře jednoduše otevřou interiér Vašeho domu pro větší množství osob.

Dvoukřídlé dveře se často používají tam, kde si to vyžadují praktické důvody – například manipulace s většími předměty (ve skladech, garážích…). Dvoukřídlé dveře mohou být vyrobeny také v provedení posuvném po zdi nebo do stavebního pouzdra, což je velmi elegantní a prostorově úsporné řešení. (Více o posuvných designových dveřích PRÜM naleznete v našem článku Posuvné dveře – elegantní řešení, jak získat prostor navíc.

Dvoukřídlé dveře bývají také součástí různých moderních prosklených stěn.

V každém případě jsou dvoukřídlé dveře velice variabilní a pokud to Váš interiér umožňuje, pak Vám tuto praktickou alternativu řešení dveří můžeme jedině doporučit. Pokud jste zde stále ještě nenašli věškeré potřebné informace, kontaktujte pro upřesnění jednoho z našich PRÜM Partnerů.

  • Skleněné dvoukřídlé dveře PRÜM DUO 151-3
  • Posuvné skleněné dvoukřídlé dveře na stěnu PRÜM Float, posuvný systém SLIM, skleněná stěna
  • Skleněná stěna a dvoukřídlé celoskleněné dveře PRÜM Opus
  • Bílé interiérové dvoukřídlé dveře PRÜM Classic CKL4/2
  • Bílé dvoukřídlé plné dveře se zasouváním do stěny PRÜM Royal 251
  • Posuvné dveře dvoukřídlé posuvné na stěnu PRÜM Royal 151-LA2 CPL Touch pinie DQ, posuvný systém Art
  • Prosklené dvoukřídlé interiérové dveře tmavě hnědé s dezénem dřeva PRÜM Standard LA CPL ořech
  • Posuvné prosklené dvoukřídlé bílé dveře na stěnu PRÜM Stil STL3/3, posuvný systém MOVE
  • Interiérové dvoukřídlé dveře na stěnu dřevěný dezén PRÜM Royal 110-LA3, CPL Touch dub DA, sklo Uadi bílé, posuvný systém Klassik

Všechny naše dveře PRÜM jdou vyrobit také jako Dvoukřídlé.

Prohlédněte si naše dveře

Chcete se na něco zeptat?

Ozvěte se nám...

Nebo nám napište