Prémiová hrana ZDARMA   
zjistit více

Funkční dveře

Dveře protipožární, protihlukové, klima, tepelně-izolační

Úvod> Interiérové dveře>

Funkční dveře

Řešení pro vysoké nároky

Ať už požární odolnost, tepelná izolace, zvuková izolace či klima úprava pro interiérové dveře PRÜM není žádný problém. Speciální vnitřní vrstvy a funkce poskytují dveřnímu křídlu individuální řešení, zatímco vnější mu dávají jeho osobitý design.

Protipožární interiérové dveře

Požárně odolné dveře jsou vybaveny zpěňovací páskou, která se aktivuje teplem a slouží k utěsnění prostoru mezi dveřním křídlem a zárubní v případě požáru. Tím je zajištěno, že oheň nemůže proniknout do místnosti. Interiérové dveře PRÜM spadají do třídy požární odolnosti EW30 (EI30), což znamená, že dveře udrží plamen 30 minut.

Každé protipožárně odolné dveře jsou také k dispozici s prahovou lištou (shallex).

  • Udrží plamen 30 minut
  • Dveře protipožární (pouze v plném provedení) 12 modelových řad dveří PRÜM (Standard, Quattro, Vega, Royal 1D, Royal 2D, Well, Intarsia)
  • Možnost také včetně prahové lišty (shallex) - k ochraně proti průvanu, kouři a hluku
  • Varianty zárubní: kovové, obložkové

Protihlukové interiérové dveře

Náš každodenní život se stal hlasitějším a pomocí vhodných opatření na ochranu před hlukem může být hladina hluku snížena i o několikanásobek. Zvuková izolace ve stavbách má velký význam pro zdraví a blaho člověka. Izolace je obzvlášť důležitá v bytových, školních, nemocničních, ubytovacích a kancelářských zařízeních.

Speciální protihlukové interiérové dveře PRÜM jsou vybaveny zvukovou izolací ve dveřním křídle. V závislosti na dané potřebě mohou být dveře vybaveny dalšími funkcemi a doplňky.

  • nejprodávanější dveře se zvukovou izolací 37dB a 42dB

Klima interiérové dveře

Interiérové dveře PRÜM dodáváme ve třech klimakategoriích a to podle předpokládané klimatické zátěže mezi stabilní a namáhanou stranou dveří.

Klimakategorie Předpokládaná klimatická zátěž
Stabilní strana dveří Namáhaná strana dveří
teplota vzduchu relativní vlhkost teplota vzduchu relativní vlhkost
°C % °C %
I. 23+/-2 30+/-5 18+/-2 50+/-5
II. 23+/-2 30+/-5 13+/-2 65+/-5
III. 23+/-2 30+/-5 3+/-2 85+/-5

Tepelně – izolační interiérové dveře

Interiérové dveře jsou dodávány v klimakategorii III spolu se speciální vnitřní výplní a těsnící lištou ve spodní části křídla, která zamezuje prostupu vzduchu a tepla. Koeficient prostupu tepla je 1,1 W/m2 K.

Chcete se podívat na produktová videa k výše zmiňovaným funkčním dveřím? Pak sejměte QR kódy níže.

Pro více informací ohledně fukčních dveřích PRÜM se obraťte na naše obchodní oddělení či na jednoho z našich PRÜM Partnerů.

Všechny modely interiérových dveří PRÜM pouze v plném provedení (kromě řad Prestige, Classic, Profila, Modena, Stil ST) jdou vyrobit také jako Funkční.

Prohlédněte si naše dveře

Chcete se na něco zeptat?

Ozvěte se nám...

Nebo nám napište